Úvod > Základní škola > Environmentální výchova

Environmentální výchova

Již od mateřské školy učíme děti třídit odpad. V rámci běžných činností nám zůstává materiál, který se dá dále recyklovat. Starý papír, plasty a igelity vkládáme do krabic  k tomu určených. Takový smetanový bobík lze po snědení rozebrat tak, že z něho sloupneme papírový obal, zbyde umělohmotný kelímek a hliníkové víčko.

20210601_092633.jpg

V rámci projektu ,,Ukliďme si svět" sbíráme

všechny typy baterií používaných v domácnosti (ze svítilen, hraček, elektroniky, dálkových ovladačů, hodin, budíků, zvonků, mp3 přehrávačů, mobilních telefonů apod.). Velikost: knoflíkové články, mikrotužkové a tužkové baterie, malé a velké monočlánky ploché baterie i 9V hranaté baterie a dobíjecí baterie lehčí než 1 kg. Baterie se musí svými rozměry vejít do otvoru ve sběrném boxu 9 x 5 cm.

NE:

rezavé, rozbité nebo tekoucí/lepkavé baterie, autobaterie a jiné baterie s tekutým elektrolytem, baterie nebo akumulátory z průmyslových podniků (takové baterie nemají obvykle komerční nálepku, mohou z nich vyčnívat kontaktní drátky a po- dobně), plně nabité baterie, baterie těžší než 1 kg.

Dále sbíráme mobilní telefony funkční i rozbité s nabíječkou, ale ta není podmínkou.

Celoročně plastová víčka od PET lahví, která si odváží Charita Zábřeh.

Mgr. Soňa Filipová

Vyhodnocení sběru baterií 2021.pdf