Úvod > Základní škola > Environmentální výchova

Environmentální výchova

Recyklohraní

Nevíte, co s nefunkčním  drobným elektrozařízením, vybitými bateriemi, mobilem?  Přineste nám vše do školy. Naše škola je zapojena do školního recyklačního programu Recyklohraní, který probíhá pod záštitou MŠMT České republiky. Cílem programu je prohloubit znalosti žáků v oblasti třídě a recykla- ce odpadů a umožnit jim osobní zkušenost se zpětným odběrem baterií a pou- žitých drobných elektrozařízení.

Která elektrozařízení jsou sbírána?

ANO:

všechna drobná elektrozařízení, kde zdrojem energie jsou baterie, akumulátory nebo jsou napájeny elektřinou ze sítě a nespadají do kategorie velkých spotřebičů;  např.: rádia, mp3 přehrávače, diskmany, walkmany, kalkulačky, telefony, drobné počítačové vybavení, elektrické hračky, elektrické hudební nástroje, žehličky, vysoušeče vlasů, kulmy, elektrické holicí strojky, rychlovarné konvice a další...

NE:

velká elektrozařízení (samostojné kopírky, pračky, myčky, ledničky, mrazničky, sporáky…), televize a počítačové monitory

Které baterie jsou sbírány?

ANO:

všechny typy baterií používaných v domácnosti (ze svítilen, hraček, elektroniky, dálkových ovladačů, hodin, budíků, zvonků, mp3 přehrávačů, mobilních telefonů apod.). Velikost: knoflíkové články, mikrotužkové a tužkové baterie, malé a velké monočlánky ploché baterie i 9V hranaté baterie a dobíjecí baterie lehčí než 1 kg. Baterie se musí svými rozměry vejít do otvoru ve sběrném boxu 9 x 5 cm.

NE:

rezavé, rozbité nebo tekoucí/lepkavé baterie, autobaterie a jiné baterie s tekutým elektrolytem, baterie nebo akumulátory z průmyslových podniků (takové baterie nemají obvykle komerční nálepku, mohou z nich vyčnívat kontaktní drátky a po- dobně), plně nabité baterie, baterie těžší než 1 kg.

Dále sbíráme mobilní telefony funkční i rozbité s nabíječkou, ale není to podmínka.

Celoročně sbíráme starý papír a plastová víčka.

Stačí zazvonit na zvonek u hlavních dveří.

Předem děkujeme.

Mgr. Soňa Filipová